تبلیغات
سایت مدل لباس و فشن - آسیب به موها با استفاده زیاد از ژل و حالت دهنده ها
تبلیغات
 
منوی اصلی
 
مدل برتر هفته
 
نوشته های پیشین
 
آرشیو موضوعی
 
جستجو
 
پیوندها
 
آرشیو سایت
 
آمار سایت
 

»

  آسیب به موها با استفاده زیاد از ژل و حالت دهنده ها

یک متخصص پوست و مو گفت: استفاده زیاد و درازمدت از حالت دهنده‌های مو همانند ژل، موس و … باعث آسیب به ریشه و ریزش مو می‌شود.

سایت مدل لباس و آرایش  | www.Fashion-Model.Mihanblog.Com


دکتر امیرهوشنگ احسانی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درگفت‌وگو با خبرنگار بیاتومدل . کام در مورد ترکیبات مواد حالت‌دهنده، بیان کرد:استفاده موردی و کم از حالت دهنده‌های مشکل خاصی برای ریشه مو به همراه ندارد، چرا که از سطح پوست سر جذب نمی شود.

وی بد فرمی، از دست دادن حالت، شکنندگی مو و گاه موخوره را از پیامدهای استفاده زیاد از حالت دهنده‌ها عنوان کرد و گفت: استفاده زیاد و نامناسب از حالت دهنده ها ابتدا باعث آسیب دیدگی تنه مو و در نهایت باعث ریزش مو می شود.

به گزارش پایگاه سایت مدل لباس و آرایش -، دکتر احسانی در ادامه در مورد حالت دهنده‌های طبیعی مانند ژل‌های کتیرایی، با بیان اینکه داروهای گیاهی نقش خارجی بر مو دارند و آثار سوئی در درازمدت ندارند، گفت: با این وجود استفاده زیاد و نامناسب از کتیرا که ماده طبیعی است می تواند باعث خرابی ساقه مو و از بین بردن شفافیت و درخشندگی آن شود.

سایت مدل لباس و آرایش - وی با اشاره به این مطلب که استفاده مناسب از سشوار و اتوهای مو عوارضی به همراه ندارد یادآور شد: ( این مطلب از سایت بیاتومدل . کام کپی شده است ) مو نیز مانند دیگر بافت ها به تغییرات ناگهانی دما حساس است و اگر مو در مدت کوتاهی در معرض حرارت زیادی قرار گیرد باعث آسیب تند مو می شود.

این متخصص پوست در پایان توصیه کرد: برای آسیب کمتر موها هنگام استفاده از سشوار و اتو، موها حتما خشک و آب گرفته باشند و حتی المقدور از درجه حرارت های کم استفاده شود تا اختلاف درجه حرارت باعث آسیب دیدگی مو نشود.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

کلمات کلیدی :  آسیب به موها, حالت دهنده‌های مو, ریشه و ریزش مو, سشوار و اتو, شکنندگی مو, متخصص پوست و مو, موخوره, ژل، موس
+ نوشته شده در دوشنبه 23 شهریور 1388  توسط  عباس   |  نظرات()
موضوع : مشاوره پزشكی  مو  توصیه بهداشتی